CR2512J1K1E04
Mfr.Part #:
CR2512J1K1E04
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 1.1 kΩ 5 % 1 W 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance1.1 kΩ
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C